Mūsų vilnos

Vilna - natūralus, unikalus ir senai naudojamas pluoštas. Ji universali ir pritaikoma visais metų laikais. O dėka naujų technologijų ir inovatyvių sprendimų mes vis dar randame kuo jus nustebinti.

Gaminame pledus iš įvairios rūšies vilnos -  nuo grynos iki ypatingai švelnios Kašmyro, Merinosų avių vilnos bei spindinčios kaip šilkas Alpakų vilnos.

gyrnoji vilnaGrynoji vilna  - gaunama kerpant tik gyvas avis.

Ėriukų vilna - tai išskirtinai pirmo kirpimo, ypač minkšta ir švelni vilna.

Labai svarbus yra vilnos vertinimo kriterijus - jos plonis. Pavyzdžiui, prabangiųjų audinių žaliava - kašmyras yra dešimt kart plonesnis už žmogaus plauką.

 

 

kasmyro vilna

 

Kašmyro vilna - Kašmyro siūlai vejami ne iš ožkų vilnos (plauko), o iš šilčiausios jų kailio dalies - pavilnės, kuri nupešama pirštais ar specialiomis šukomis iššukuojant po žiemos šalčių, kai šiltoji kailio dalis ožkoms tampa nereikalinga. Išeiga labai nedidelė: iš ožio pavyksta iššukuoti 150-200 gramų tinkamos žaliavos. Tokios ožkos gyvena tik tam tikrose pasaulio teritorijose - ten kur tvyro atšiaurios klimato sąlygos, o metiniai temperatūros svyravimai gali būti 70-90 laipsnių - Mongolijos, Kinijos kalnuose. Kašmyro audiniai turi specifinį blizgesį, tokie pat patvarūs kaip ir kiti ploni audiniai ir jo pluoštas primena lengvą debesėlį. Ši vilna neerzina odos ir idealiai tinka vaikams, ir žmonėms, kurių oda labai jautri. Ypač ji mylima vaikų dėl savo minkštumo, purumo, jaukumo ir švelnumo. Šis švelnumas, toks mielas, lyg būtum, prisiglaudęs prie mamos krūtinės. O ir pačios mamos pasakoja, kad vaikai prisiriša prie savo kašmyro apklotėlių, lyg prie pačių mieliausių bičiulių. Ir sykį išbandžius apklotus, pledus su kašmyru, nesinori nieko kito ir vaikams, ir suaugusiems naudoti.

 

Merinosu vilna

Merinosų avių vilna - tai aukščiausios kokybės avių vilna su švelniais, minkštais plaukeliais ir tvirta struktūra. Ypatingoji merinosų vilna gaunama tik iš rinktinių merinosų avių veislių. Prieš du dešimtmečius jas į Europą atplukdė ispanų kolonizatoriai. Būtent tada merinosų vilna pripažinta aukščiausios kokybės ir sparčiai paplito po visą pasaulį. Merinosų vilna tokia elastinga, kad ištempus iki beveik 30% atgauna savo pradinę forma. Dėl šios savo savybės ji yra ypač ilgaamžė.
Ši vilnos rūšis taip pat yra švelni, minkšta ir labai tinkanti vaikams.

 

 

 

 

 

Alpakų vilna - gyvūnas panašus į lamą, tik mažesnis, auginamas Ekvadoro, Peru, Šiaurės Bolivijos ir Alpaku vilnaŠiaurės Čilės Anduose, aukščiausiuose nuo 3500 m iki 5000 m virš jūros lygio, esant ekstremalioms sąlygoms (spiginanti saulė, šaltas vėjas ir dideli temperatūros pokyčiai).
•    Ji minkšta, lengva, vienalytė ir turi šilkinį spindesį visą devėjimosi laiką.
•    Priklausomai nuo alpakos amžiaus bei veislės, jos vilna vidutiniškai 4-6 kartus geriau išlaiko šilumą nei avies, turi puikias termoreguliacines savybes (šaltyje šilta, o esant šiltam orui nekaršta).
•    Tvirta (3 kartus tvirtesnė nei avių vilna), sunkiai veliasi ir lamdosi, atspari purvinimuisi.
•    Alpakos kailio sudėtyje nėra organinių riebalų (neužsiveis kandys ar dulkių erkutės) ir lanolino, todėl ši vilna nesukelia alerginių reakcijų.
•    Ji turi didžiausia spalvų diapazoną (22 atspalviai: nuo juodo, pilko, rudo iki balto).